مشکلات کاشت بادمجان

بادمجان یک سبزیجات فصل گرم است که معمولاً به دلیل طعم عالی، شکل تخم مرغی و رنگ بنفش تیره آن شناخته می شود. چندین گونه دیگر را می توان در باغچه خانه نیز پرورش داد. این روزها با توجه قیمت بادمجان دلمه ای می توان آن را با هزینه ی کمتر در باغچه خانه پرورش داد.

آنها از رنگ ها و اندازه های مختلفی تشکیل شده اند که همه آنها می توانند طعم منحصر به فردی را به بسیاری از دستور العمل ها یا به عنوان غذاهای جانبی مستقل اضافه کنند. مشکلات بادمجان و آفات بادمجان ممکن است هر از گاهی هنگام رشد بادمجان رخ دهد. با این حال، با مراقبت مناسب، معمولاً می توان از آنها جلوگیری کرد.

سوراخ های گرد کوچک در برگ ها. برگ های پایینی بیشتر از برگ های بالایی تحت تاثیر قرار می گیرند. سوسک‌های کک سوسک‌های سیاه ریز هستند که از برگ‌ها تغذیه می‌کنند و در صورت اختلال می‌پرند. سوسک ها را دست چین کنید و نابود کنید. باغ را عاری از بقایای گیاهی نگه دارید. خاک را عمیقاً کشت کنید تا لاروها را در اوایل بهار از بین ببرید و چرخه زندگی را قطع کنید.

نکات موفقیت در کشت بادمجان

گیاه بادمجان را در آفتاب کامل به دور از باد پرورش دهید. بادمجان خاک با زهکشی خوب و غنی از مواد آلی را ترجیح می دهد. کمپوست قدیمی را به هر سوراخ کاشت اضافه کنید.

بادمجان را زمانی بکارید که دمای خاک حداقل 60 درجه فارنهایت باشد، نه زودتر از 2 هفته پس از آخرین یخبندان در بهار. برای شروع فصل، بادمجان را 8 تا 10 هفته قبل از قرار دادن در باغچه در داخل خانه بکارید. جالب است بدانید در زمانی که کشت بادمجان انجام می شود و کمبود این محصول به چشم می خورد نرخ فروش کدو حلوایی عمده به شدت افزایش پیدا می کند.

مراقبت از بادمجان سخت است؛ دور زدن آن وجود ندارد خاک را به طور یکنواخت مرطوب نگه دارید، نه خیلی مرطوب. اجازه ندهید خاک امتحان کند. بادمجان را در خاک غنی از ارگانیک و گیاهان جانبی با کمپوست قدیمی یا چای کمپوست 2 یا 3 بار در طول فصل رشد پرورش دهید. بادمجان به دمای گرم در 70 و 80 درجه سانتیگراد نیاز دارد. پرورش بادمجان در مقابل چوب یا در یک قفس گوجه‌فرنگی کوچک باعث می‌شود که وقتی میوه‌ها می‌چسبند و می‌رسند نمی‌افتند یا نمی‌شکنند.

بادمجان را زمانی بچینید که اندازه کامل آن در زمان بلوغ به نصف تا یک سوم برسد. مطمئن شوید که تنوعی که در حال رشد هستید را می شناسید – یک بادمجان بالغ می تواند بین 2 تا 10 اینچ طول داشته باشد. اگر پوست را با انگشت فشار دهید و پوست به عقب برگردد، میوه آماده برداشت است. میوه ای که به اوج خود برسد رنگ براق خود را از دست می دهد.

نکات موفقیت در کشت بادمجان

گیاهانی که می توان در کنار بادمجان کاشت

همزمان با کاشت بادمجان می تواندی چند گیاه مختلف که اثر منفی در رشد کردن بادمجان ندارند نیز بکاید. سوال مهمی که مطرح می شود آن است که آیا در این فصل به دنبال گیاهانی هستید که در کنار بادمجان های باغچه خود رشد کنند؟ گزینه های مختلفی از جمله گیاهان، گل ها و سایر سبزیجات وجود دارد. با توجه به اینکه خرید و فروش عمده سیر این روزها طرفداران زیادی دارد، سیر می تواند انتخاب خوبی باشد.

سیر از دیرباز جزء اصلی غذاهای سراسر جهان بوده است، بنابراین پرورش آن در باغ خود کاملا منطقی است. برخلاف سایر سبزیجات، سیر به جای دانه از میخک رشد می کند. سیر در پاییز کاشته می شود، زمستان گذرانی می کند و سپس در تابستان برداشت می شود.

از آنجایی که این محصول دارای فصول طولانی تری است، نسبت به سایر همراهان در این لیست به آمادگی بیشتری نیاز دارد.

خبر خوب این است که بوی تند سیر به دفع انواع آفات مانند شته ها، مگس های سفید و سوسک های کک کمک می کند. فقط مطمئن شوید که هنگام کاشت نهال بادمجان خود، پیازهای سیر در حال رشد را مزاحم نکنید.

گیاهانی که می توان در کنار بادمجان کاشت

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.