مردی خمیر دندان بدون فلوراید 300 ساله را پیدا کرد

در شرایط عادی، تعادل دینامیکی بین ماده معدنی HAP در ساختار دندان و مایعات دهان وجود دارد دمینرالیزاسیون به از دست دادن خالص یون های کلسیم و فسفات از ساختار دندان اشاره دارد.

انواع خمیر دندان بدون فلوراید در سایز مختلف در فروشگاه ها یافت می شود. 

فرآیند پوسیدگی چند عاملی است. در سطح مولکولی، با از دست دادن مواد معدنی از شبکه HAP مشخص می شود. به طور خاص، متابولیسم کربوهیدرات ها توسط باکتری های دهان باعث کاهش اولیه pH در نتیجه تولید اسید لاکتیک می شود.

هنگامی که PH محیط دهان به زیر مقدار بحرانی 5.5 برای مینا کاهش می یابد، یون های H+ افزایش یافته با یون های کلسیم و فسفات آزاد جفت می شوند تا معادله را به سمت دمینرالیزاسیون تغییر دهند.

که باعث انحلال کریستال هیدروکسی آپاتیت و در نتیجه از بین رفتن کلسیم و فسفات می شود. از ساختار دندان ضایعات پوسیدگی زودرس، که به عنوان ضایعات لکه سفید مینا نیز شناخته می شوند، بدون حفره هستند.

و قابلیت معدنی سازی مجدد دارند. ظاهر سفید مات ضایعات به دلیل افزایش تخلخل مینای غیر معدنی شده است که به نوبه خود باعث تغییر در ضریب شکست می شود. ضایعات لکه سفید که روی مینای خشک شده قابل مشاهده هستند.

معمولاً به مینای خارجی محدود می شوند و با استفاده از سیستم ارزیابی بین المللی تشخیص پوسیدگی (ICDAS) به عنوان کد 1 طبقه بندی می شوند. ضایعات لکه سفید که بدون خشک شدن قابل رویت هستند.

عمیق‌تر به مینای دندان و احتمالاً تا سطح اتصال مینای دندان (DEJ) و کد ICDAS 2 هستند در حالی که این ضایعات از نظر تئوری قادر به بازسازی مجدد و دستگیری هستند، اگر درمان نشوند، ممکن است به عاج پیشرفت کنند در این مرحله ترمیم های قطعی توصیه می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.