فواید کاشت بادام تلخ کوهی در مناطق خشک کویری ایران!

درختان بادام خاک های رسی با زهکش خوب و عمیق را ترجیح می دهند و خاک های مختلف را تحمل می کنند و همچنین خاک های ضعیف از نظر مواد مغذی را تا زمانی که این خاک مرطوب نباشد و زهکشی ضعیفی نداشته باشد را نیز تحمل می کنند.

درختان مختلف بادام نیز به مقدار زیادی نیاز دارند بارندگی که برابر با 500 تا 600 میلی متر در سال است.

  نکات مهم در کاشت بادام تلخ کوهی و سایر بادام های درختی:

یک سری نکات و روش های مهمی وجود دارد که در کاشت درخت بادام تلخ کوهی باید رعایت شود و همچنین بسته به نوع درخت و نوع آن باید پنج سال صبر کرد تا به خوبی میوه دهد.

گاهی دوره کاشت بادام ممکن است به حدود 12 سال برسد، و بنابراین یکی از ما باید صبر داشته باشد تا این مدت صبر کند.

همچنین باید مطمئن شویم که درختان بادام به خوبی گرده افشانی شده اند، اکثریت قریب به اتفاق این درختان خود گرده افشانی هستند و انواعی از این درختان وجود دارند که خودگرده افشانی نمی کنند.

بادام

در این صورت یکی از ما باید گرده ها را به صورت دستی در درختان بادام قرار دهد و این کار با انتقال شاخه های گل حامل گرده به درخت دیگری که مورد نظر گرده افشانی است انجام می شود و این کار اصلا طولی نمی کشد.

و اگر درختان بادام مثمر ثمر نباشند، در این صورت باید با قرار دادن بخشی از درختان مولد در درختان غیر مثمر پیوند یا پیوند زده شوند و این روش به نتیجه بسیار موثر کمک می کند.

بیشتر در فصل بهار متوسل می شود، زیرا پوست آن سبز و مرطوب است و در بسیاری از موارد از پیوند با تعداد زیادی از محصولات دیگر مانند پرتقال استفاده می شود و بعد از اینکه مطمئن شدیم بادام برداشت می شود آنها کاملا رسیده اند.

درخت بادام چه زمانی میوه می دهد؟

بیشتر زمان رسیدن بادام بین تیر تا مهر است و در این مدت بادام خشک و دارای پوسته بیرونی ترک خورده است و باید در این زمان با تکان دادن خوب درختان و جمع آوری بادام هایی که از آنها می ریزند برداشت شود.

بادام گندیده باید کاملاً استخراج شود و منجمد کردن پوست بادام برای مدتی بین یک تا دو هفته اشکالی ندارد و این امر به کنترل انواع آفات گیر کرده کمک می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.