آشنایی با صنعت مرکب

در صنعت چاپ گراور دو بخش وجود دارد: تولید بسته‌بندی انعطاف‌پذیر شبیه به فلکسو، و گراور چاپی که مجلات بلندمدت تولید می‌کند.

با بسته‌بندی انعطاف‌پذیر، گراور به طور کلی به فلکسو ترجیح داده می‌شود، زیرا کیفیت مرکب چاپ بالاتری مورد نیاز است و دوره‌های طولانی‌تری استفاده می‌شود و هزینه‌های بالای راه‌اندازی قابل جبران است.

در انتشار، گراور مجدداً برای مدت‌های طولانی به افست وب ترجیح داده می‌شود، جایی که مقرون به صرفه‌تر است.

جوهرهای استفاده شده مشابه جوهرهای چاپ فلکسو هستند، اگرچه از حلال های هیدروکربنی می توان استفاده کرد زیرا قطعات لاستیکی در واحد چاپ وجود ندارد.

(ه) فرآیند صفحه نمایش
بر خلاف جوهرهایی که در سایر فرآیندهای چاپ اصلی استفاده می‌شوند، جوهرهای مرکب چاپ فلکسو روی صفحه (که گاهی اوقات به آن سیلک اسکرین یا فرآیند اسکرین می‌گویند) نیازی به انتقال از سطح تصویر به زیرلایه ندارند، بلکه در واقع از تصویر، که شابلون روی صفحه است، عبور می‌کنند.

صفحه نمایش از یک توری ظریف، معمولاً نایلون یا پلی استر، اما گاهی اوقات فولاد ضد زنگ، تشکیل شده است که روی یک قاب فلزی کشیده شده است.

شابلون با پوشاندن مش با یک پوشش حساس به نور، قرار دادن آن در معرض اشعه ماوراء بنفش از طریق یک فیلم مثبت و دور کردن نواحی در معرض تصویر تولید می شود.

نواحی باز صفحه اطراف شابلون با استفاده از حلال های فرار مانند زایلن (به IARC، 1989a) یا دی کلرومتان (به IARC، 1987a مراجعه کنید) با پرکننده صفحه مسدود شده است.

جوهرهای مورد استفاده دارای ویسکوزیته متوسطی بین جوهرهایی هستند که برای لیتو و جوهرهایی که برای فلکسو یا گراور استفاده می شوند.

روش های تبخیر، اکسیداسیون، پخت شیمیایی و کیورینگ UV همگی برای خشک کردن در مرکب چاپ افست صفحه استفاده می شوند.

مانند سایر فرآیندهای چاپ، استفاده رو به رشدی از جوهرهای مبتنی بر UV و آب وجود دارد (Pfirrmann، 1994).

چاپ روی صفحه همه کاره ترین فرآیند است و می تواند کارهای زیادی را پوشش دهد که با روش های دیگر غیرممکن است – می تواند روی سطوح منحنی چاپ کند، حتی سطوحی که کاملا منظم یا متقارن نیستند.

می تواند یک لایه مرکب رنگ سنگین را که بسیار بادوام تر از آنهایی است که در فرآیندهای دیگر اعمال می شود، رسوب دهد.

و می توان آن را بر روی طیف وسیعی از سطوح از جمله پارچه، پلاستیک، فلز، شیشه و لمینت مدار چاپی و همچنین بر روی کاغذ و مقوا استفاده کرد.

مهم‌تر از همه، هزینه‌های شروع و زمان راه‌اندازی می‌تواند بسیار کم باشد تا کار کوتاه‌مدت از نظر اقتصادی مقرون‌به‌صرفه باشد.

در نتیجه، اهمیت این فرآیند در سال های اخیر به طور پیوسته افزایش یافته است.

  • منابع:
    1. Printing Processes and Printing Inks
  • تبلیغات: 
  1. عرضه کننده پارچه لگ مجلسی کیلویی
  2. شرکت فروش مانتو شلوار ورزشی
  3. دستگاه cnc طلا|خرید و فروش ارزان ترین آنها در کشور
  4. تخفیف 90 درصد زرشک در مشهد!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.